Ułatwienia dostępu

AIUT

aiut1

AIUT od 30 lat tworzy zaawansowane rozwiązania z zakresu automatyki, robotyki, Internetu Rzeczy oraz systemów informatycznych. Firma jest jednym z największych w Polsce integratorów systemowych dla przemysłu. Inwestujemy we własne technologie i produkty, szczególnie w obszarze Smart Cities, Industry 4.0 i Radykalnej Automatyki. Specjalizujemy się w budowie linii i stacji zrobotyzowanych, automatyzacji procesów przemysłowych oraz tworzeniu inteligentnych ekosystemów IoT do opomiarowania paliw i mediów, w oparciu o nasze autorskie urządzenia i oprogramowanie.

Rozpoczynając na samym początku swojej działalności od dostarczania oprogramowania i usług uruchomieniowych dla systemów automatyki i sterowania procesami, AIUT sukcesywnie poszerza swoją ofertę o kolejne dziedziny, takie jak: mechanika, elektryka, robotyka i rozwiązania informatyczne dla przemysłu (m.in. systemy MES i CMMS). Jednocześnie firma rozpoczęła produkcję i wdrażanie własnych systemów monitorowania i analizy sieci energetycznych, od warstwy sprzętowej własnej produkcji po kompleksowe rozwiązania analityczne dla pozyskanych danych pomiarowych.

Siedziba firmy znajduje się w Gliwicach i posiada rozbudowane zaplecze produkcyjne (urządzenia IoT), warsztaty, hale montażowe (dla projektów dotyczących prac mechanicznych, elektrycznych i integracji rozwiązań), laboratoria oraz powierzchnie biurowe. Na potrzeby projektowania rozwiązań branżowych uruchomiono centrum kompetencyjne oparte o systemy klasy Service-Desk wspierający bieżące utrzymanie projektów.

W zakresie automatyki i usług IT AIUT zajmuje pozycję jednej z najbardziej renomowanych firm w Polsce i Europie. Dla branży dystrybucji gazu ziemnego AIUT stała się liderem na polskim rynku w zakresie wdrażania inteligentnych gazomierzy. AIUT oferuje szereg własnych produktów. Obejmuje to: AGV (zautomatyzowane pojazdy kierowane), AMR (zautomatyzowane roboty mobilne), inteligentne urządzenia pomiarowe IoT (dla przemysłu paliwowego, gazowego i wodnego), systemy klasy MES. Firma opracowuje projekty kompleksowo - od prac pomysłowych dotyczących całościowej koncepcji procesu, poprzez projekty inżynierskie (mechanika, elektryka, elektronika, oprogramowanie i programowanie) i produkcję, po uruchomienie, konserwację i serwis. To, co oferuje AIUT, wyróżnia się na rynku innowacyjnością i interdyscyplinarnością.

AIUT posiada oddziały w Polsce, Niemczech, Chinach, Stanach Zjednoczonych, Indiach i Rumunii, zapewniając lokalne wsparcie projektowe i serwisowe. Nasi partnerzy handlowi i technologiczni pomagają nam rozszerzyć naszą ofertę na inne rynki na całym świecie. Przy obecnej kadrze przekraczającej 1000 osób, w skład której wchodzi ponad 450 inżynierów z różnych branż, AIUT zrealizował ponad 3000 projektów w 70 krajach.

aiut2

AIUT Sp. z o.o.
Wyczółkowskiego 113
44-109
Gliwice
Country: Poland
Tel: +48 32 775 40 00
Fax: +48 32 775 40 01
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Web site: www.aiut.com.pl

Please publish modules in offcanvas position.